Новини та події

Скільки зазвичай слугують кондиціонери повітря?

02.04.2024
25
Років
з Вами

Кондиціонери є необхідністю в багатьох домівках, навіть якщо вони не використовуються щодня. Але скільки слугують ці агрегати? Чи завжди вони працюють бездоганно протягом усього терміну гарантії?

У цій публікації ми обговоримо, скільки зазвичай слугують кондиціонери повітря та які фактори впливають на їх термін служби. Ми також поділимося деякими порадами щодо обслуговування вашого пристрою, щоб він прослужив довше, ніж очікувалося!

Як довго слугують кондиціонери?

На тривалість експлуатації кондиціонера може впливати багато факторів, а саме тип і якість пристрою, належне технічне обслуговування та те, чи живете ви в районі, схильному до екстремальних погодних умов. Якщо ви купуєте високоефективну систему кондиціонування повітря від відомого виробника (наприклад, TCL) і ретельно доглядаєте за нею, регулярно обслуговуєте, ви можете розраховувати на 15-20 років роботи вашого пристрою.

Фактори, що впливають на тривалість роботи кондиціонера.

Кондиціонери розраховані на тривалий термін роботи. Однак фактичний термін служби кондиціонера залежить від кількох факторів:

 • Кількість запусків -пристрій, який постійно працює, зношується швидше, ніж той, який використовується рідко.
 • Фактор технічного обслуговування також важливо враховувати, визначаючи, як довго прослужить ваш прилад, а також його загальну продуктивність. Підтримуючи прилад в чистоті та в хорошому робочому стані, ви значно подовжите його термін служби, тому переконайтеся, що ви перевіряєте будь-які проблеми, перш ніж вони стануть серйозними.
 • Якщо ваш кондиціонер встановлено з порушенням рекомендацій по монтажу, це може призвести з часом до пошкодження і значно скоротити термін його служби.

share.jpg

Крім перерахованих вище, на довговічність кондиціонерів впливають такі фактори:

 • Якісний монтаж та підбір моделі згідно ваших потреб.
 • Такі кліматичні умови, як висока вологість.
 • Проблеми з якістю повітря, наприклад солоне морське повітря або інші корозійні речовини, що переносяться повітрям
 • Планове обслуговування.

Ознаки того, що кондиціонер працює неналежним чином

 • Кондиціонер не охолоджує приміщення так добре, як раніше. Якщо ви помітили, що температура у вашому домі здається вищою, ніж зазвичай, і ваш кондиціонер не може охолодити приміщення, це може бути ознакою того, що з ним щось не так.
 • Слабкий потік повітря з вентиляційних отворів може вказувати на несправність приладу. Це також може означати, що ваш прилад потребує певного налаштування.
 • Ваша система кондиціонування взагалі не вмикається або випадково вимикається під час використання, можливо, щось не так з проводкою чи з’єднаннями, які потрібно замінити, перш ніж вони завдадуть подальшої шкоди іншим частинам вашого будинку.
 • Дивні звуки, які доносяться зсередини блоку під час роботи, як-от гучне дзижчання від двигунів, які вібрують по всій металевій рамі, зазвичай є симптомами зношення – через часте використання без належного технічного обслуговування.
 • Неприємний запах. Ваші вентиляційні отвори повинні викидати повітря без запаху. Зростання цвілі всередині повітроводів або блоку може бути джерелом неприємного запаху. Це потрібно негайно вирішити, оскільки це потенційно шкідливо для вашого здоров’я.

Регламентне ТО – один раз на рік

Якщо ви помітили будь-які з цих ознак, то краще запланувати технічне обслуговування системи кондиціонування повітря якомога швидше.

Очікуваний термін експлуатації та обслуговування кондиціонера

Щоб ваш кондиціонер прослужив якомога довше, важливо проводити регулярне технічне обслуговування. Нижче наведено кілька порад щодо обслуговування пристрою:

 • Очищуйте теплообмінники один раз на сезон, щоб видалити бруд і сміття, які можуть блокувати потік повітря, що може призвести з часом до пошкодження.
 • Якщо ви виявите оливний наліт або плями, в місцях з’єднань або на деталях (елементах, трубках), можливо, є витік холодоагенту в одній із цих зон, і його слід негайно усунути кваліфікованим фахівцем.
 • Частіше очищуйте фільтри в періоди інтенсивного використання, наприклад, влітку, коли люди використовують кондиціонери частіше, ніж зазвичай.

share.jpg

Термін служби вашого кондиціонера значною мірою залежить від належного обслуговування, яке в довгостроковій перспективі заощадить ваші гроші!

TCL рекомендує при покупці, установці та обслуговуванні своєї продукції звертатися до сертифікованих фірм  за посиланням.

Інші матеріали

TCL на виставці IFA 2022 у Берліні

TCL на виставці IFA 2022 у Берліні

02.09.2022

TCL представляє найбільший у світі LED-телевізор Mini LED, останнє покоління дисплеїв та інноваційну побутову техніку.

Докладніше
Мультиспліт системи

Мультиспліт системи

12.07.2022

Що таке мильтиспліт система, її переваги та особливості.

Докладніше
To top